Zbanowane hashtagi 2019 – najważniejsze informacje - Słowodaje
Wróć do Bloga

Zbanowane hashtagi 2019 – najważniejsze informacje

Hashtagów na Instagramie używa chyba każdy, nie tylko influencerzy. Warto więc wiedzieć, że nie każdy z nich przyniesie Ci falę lajków. Wręcz przeciwnie – niektóre mogą okazać się swego rodzaju pułapką. To tak zwane zbanowane hashtagi. Czy istnieje lista takich znaczników? Jak sprawdzić, których z nich należy unikać? O tym kilka słów w poniższym artykule.
Zbanowane hashtagi

Zbanowane hashtagi – czym właściwie są?

Hashtagi to dłuższe lub krótsze słowa albo zwroty, opisujące zdjęcie na Instagramie. Ich zadaniem jest podporządkowanie treści do konkretnych kategorii w taki sposób, by natrafiły na nie osoby, które są zainteresowane konkretnymi tematami. Dla przykładu, jeśli na Twoim zdjęciu pojawiają się małe, słodki kotki, z pewnością opatrzysz je na Instagramie hashtagami, takimi jak: #cats, #catsofinstagram czy #ilovecats. A gdy je opublikujesz, na pewno dostaniesz mnóstwo lajków od kociarzy. Podobnie jest w każdej innej sytuacji.

Przejdźmy jednak do zakazanych hashtagów. Są to znaczniki zablokowane przez Instagrama. Nie ma niestety żadnej reguły, która pomogłaby w rozróżnieniu, których z nich nie należy używać. Zbanowane hashtagi nie dotyczą bowiem jedynie treści nieodpowiednich. Co więcej, co jakiś czas się zmieniają. Na przykład swego czasu jednym z zakazanych hashtagów, był #easter, #desk czy też #books. Konia z rzędem temu, kto jest w stanie powiedzieć dlaczego.

Co się stanie, gdy użyję zakazanych hashtagów?

Jeśli opublikujesz zdjęcie z zakazanym hashtagiem, z pewnością będzie ono miało znacznie mniejsze zasięgi lub może w ogóle zostać zablokowane przez Instagrama. Istnieje także szansa, że dostaniesz shadowbana. Co to takiego? Otóż jest to blokada, która zostaje nałożona na instagramowe konto za złamanie zasad aplikacji. W takiej sytuacji nikt, spoza obserwujących Cię osób, nie zobaczy Twoich postów oraz profilu. Może to trwać kilka dni, miesięcy, a nawet pół roku! Czasem więc jedyną opcją jest usunięcie konta na Instagramie i założenie nowego. Nie warto więc ryzykować. Ale jak uchronić się przed zbanowanymi hashtagami?

Jak sprawdzić, które hashtagi są zbanowane?

Są dwa sposoby na to, by sprawdzić, czy hashtagi, których chcesz użyć, są zbanowane. Pierwszy z nich nie wymaga użycia żadnej aplikacji, jednak może być nieco żmudny, jeśli używasz dużej ilości znaczników. Musisz po prostu pojedynczo wpisywać kolejne hashtagi w wyszukiwarkę Instagrama. Jeśli nie będą się pojawiały w zakładce „Ostatnie”, oznacza to, że są zablokowane.

Jest jeszcze drugi sposób, który znacznie ułatwia cały proces sprawdzania. To przeglądarkowa aplikacja Banned Hashtags. Wystarczy, że wpiszesz po przecinku wszystkie hashtagi, które chcesz dodać pod zdjęciem, a dostaniesz informację o tym, czy któryś z nich jest zablokowany. To naprawdę proste!

#Social media

Jak usunąć konto na Instagramie?

Usuwanie konta na Instagramie nie jest takie proste. Jeśli chcesz usunąć na stałe konto na Instagramie, możesz na próżno szukać odpowiedniej funkcji w Ustawieniach konta. Jak to zrobić skutecznie na zawsze? Odpowiedź znajdziesz w naszym błyskawicznym i prostym poradniku.
#Social media

Instagram: 20 niesamowitych faktów

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Konta mają tu niemal wszyscy celebryci, ludzie show-biznesu oraz oczywiście my – zwykli zjadacze chleba. Poznaj 20 niesamowitych faktów na temat Instagrama.