Jak założyć konto gmail? Gmail rejestracja krok po kroku - Blog Słowo Daję
Wróć do Bloga

Jak założyć konto Gmail? Rejestracja krok po kroku

Posiadanie poczty Gmail daje Wam dostęp do innych usług z pakietu. Np. dysku, dostęp do narzędzia Zdjęcia Google, dostęp do Google Moja Firma czy sklepu z aplikacjami na Androida.
jak założyć pocztę gmail

Jak założyć konto gmail w 4 prostych krokach

Założenie konta na Gmailu jest bardzo proste i szybkie. Na dzisiaj przygotowałam dla was poradnik jak założyć pocztę gmail. Posiadanie skrzynki pocztowej w serwisie Google daje Wam dostęp do wielu innych usług z pakietu. Np. przestrzeni dyskowej na Google Drive, dostęp do narzędzia Zdjęcia Google, dostęp do Google Moja Firma czy sklepu z aplikacjami na Androida.

Aby utworzyć z sukcesem konto Gmail trzeba będzie przejść kilka kroków. W dalszej części artykułu dokładnie je opisuję i wyjaśniam, jak założyć konto gmail.  Tak abyś mógł/mogła gładko przejść przez kolejne etapy rejestracji na Gmailu. Zasadniczo tworzenie skrzynki wymaga:

 1. Wejścia na stronę główną usługi Gmail
 2. Wypełnienia danych osobowych
 3. Wybraniu nazwy adresu mailowego
 4. Zweryfikowania konta telefonicznie (opcjonalnie)

1. Jak założyć konto gmail? Rejestracja nowego konta

Wejdź na stronę główną usługi Gmail poprzez ten link https://www.google.com/ lub wpisując w Gogle hasło gmail, gmail rejestracja, gmail zaloguj się albo załóż konto gmail. Kliknij link na liście wyników wyszukiwania (Zdj. 1). Następnie zobaczysz stronę powitalną Gmaila oraz dwa niebieskie przyciski z tekstem Utwórz konto (Zdj. 2). Kliknij któryś z nich – przejdziesz wówczas do formularza uzupełniania danych potrzebnych do stworzenia konta.

jak założyć pocztę gmail
Zdj. 1 – jak założyć pocztę gmail?
gmail rejestracja
Zdj. 2 – gmail rejestracja

Następnie przeglądarka skieruje Cię do formularza (Zdj. 3), w którym musisz uzupełnić potrzebne dane. Podaj więc imię, nazwisko oraz hasło dwa razy (aby system upewnił się, że dobrze je wpisałaś/eś). System niekiedy automatycznie generuje propozycję nazwy Twojego adresu mailowego oraz podaje kilka propozycji. Możesz również samodzielnie wymyślić nazwą adresu maila wpisując różne kombinacje. Gmail Google sam podpowie Ci, czy dana nazwa jest wolna czy już przez kogoś zajęta. Jeśli wszystko jest OK (Zdj. 4) kliknij „Dalej”.

tworzenie konta google
Zdj. 3 – tworzenie konta google

2. Jak założyć konto gmail – zabezpieczenia i regulamin

Gmail przenosi Cię teraz do formularza zabezpieczenia konta i podania dodatkowych danych, takich jak data urodzenia, płeć, numer telefonu, dodatkowy adres mailowy (Zdj. 4). UWAGA! Tylko podanie daty urodzenia obowiązkowe (ze względu na ograniczenia wiekowe przy niektórych usługach). Nie musisz za to podawać informacji o płci, numeru telefonu czy innego adresu email (w polu Płeć zaznacz „Nie chcę podawać”). Możesz też się na nie zdecydować. Np. wpisanie dodatkowego adresu email może być przydatne, jeśli zapomnisz hasła do swojego gmaila. Podobnie numer telefonu.

gmail rejestracja poczta
Zdj. 4 – gmail rejestracja poczta

Po kliknięciu „Dalej” zostajesz przeniesiony/a do formularza „Prywatność i warunki” (Zdj. 5). Aby móc korzystać z konta gmail musisz zjechać myszką w dół okienka i zaznaczyć ptaszkiem „Zgadzam się na Warunki korzystania z usług Google„ oraz „Zgadzam się na przetwarzanie moich danych w sposób opisany powyżej i dokładnie wyjaśniony w Polityce prywatności”. Jeśli klikniesz niebieski napis „Dowiedz się więcej” będziesz mogła/mógł dostosować różne ustawienia swojego konta. Na przykład:

 • Zgodzić się lub nie zgodzić się na zapisywanie aktywności podejmowanej przez Ciebie na stronach, w aplikacjach i na urządzeniach używających usług Google.
 • Ustawić czy wyświetlane reklamy mają być spersonalizowane (w oparciu o Twoją aktywność w Internecie) lub nie.
 • Zgodzić się lub nie zgodzić się na zapisywanie Twojej historii wyszukiwania oraz oglądania filmów w serwisie YouTube.
 • Zgodzić się lub nie zgodzić się na zapisywanie Twojej lokalizacji (miejsc, gdzie przebywasz)
 • Zgodzić się lub nie zgodzić się na zapisywanie aktywności związanej z głosem i dźwiękiem na Twoim koncie Google.

Po zaznaczeniu/odznaczeniu wybranych opcji oraz zaakceptowaniu regulaminu usług Google klikamy „Utwórz konto”.

nowe konto gmail
Zdj. 5 – nowe konto gmail

3. Gmail rejestracja – ustawienia wyglądu i funkcji poczty Google

załóż konto gmail
Zdj. 6 – załóż konto gmail krok po kroku

Brawo! Rejestracja konta gmail powiodła się :). Teraz zostaje przyjemniejsza część, czyli ustawienie wyglądu skrzynki pocztowej i jej funkcji. Ponieważ jest ich sporo, w tym poradniku opisuję tylko te podstawowe, które warto zrobić na samym początku po rejestracji gmaila. Generalnie Waszym najlepszym przyjacielem będzie tu przycisk Ustawienia, który znajdziecie jako ikonkę śrubki (Zdj. 7). Macie tu wyboru siedem funkcji:

 • Układ interfejsu
 • Skonfiguruj skrzynkę pocztową
 • Ustawienia
 • Motywy
 • Pobierz dodatki
 • Prześlij opinię
 • Pomoc
gmail poczta ustawienia
Zdj. 7 – gmail poczta ustawienia

Nas interesuje funkcja „Układ interfejsu” oraz „Motywy”. Układ interfejsu pozwala wybrać jeden z trzech oferowanych widoków poczty (Domyślny, Wygodny, Kompaktowy, zdj. 8). Różnią się od siebie wielkością czcionki, ilością wierszy w skrzynce odbiorczej i nadawczej oraz sposobem wyświetlania tytułów wiadomości email na liście. Jeśli chodzi o wybór najlepszego układu interfejsu to jest to kwestia dowolna. Poklikajcie po kolei każdą z możliwości i wybierzcie pasujący Wam widok. Ja osobiście preferuje wygląd Domyślny, ponieważ umożliwia mi on kliknięcie w załączniki zanim w ogóle wejdę w treść maila.

gmail wygląd poczty
Zdj. 8 – gmail wygląd poczty

Po wybraniu układu interfejsu pora wybrać wygląd naszej poczty. Odpowiada za to funkcja „Motywy” w „Ustawieniach”. Po kliknięciu Gmail pokazuje Wam galerię grafik, które możecie ustawić jako tło dla Waszej skrzynki pocztowej (Zdj. 9). Coś jak tapeta na pulpicie komputera. Macie tu różne pejzaże, imitację drewnianej deski czy kamyczków. Klikajcie i testujcie do woli. Możecie także ustawić własne zdjęcia, dodane z Waszego dysku, jako tapetę Waszej skrzynki gmail (Zdj. 11) . Jeśli po jakimś czasie motyw się Wam znudzi – po prostu zmienicie go dokładnie w ten sam sposób (Gmail zaloguj się -> Ustawienia -> Motywy).

gmail motywy grafiki
Zdj. 9 – gmail motywy grafiki
gmail wygląd kolory
Zdj. 10 – gmail wygląd kolory
gmail własne zdjęcie w tle
Zdj. 11 – gmail własne zdjęcie w tle

4. Jak założyć konto gmail – główne menu

Po zabawie w projektanta pora na zapoznanie się z głównym menu poczty na koncie gmail (Zdj. 12). Jest to kolumna po lewej stronie, gdzie domyślnie macie zakładki Odebrane, Oznaczone gwiazdką, Odłożone, Wysłane, Wersje robocze. Odebrane to oczywiście folder, do którego wpadają wszystkie maila, które ktoś Wam wyśle. Są tu przechowywane i nie znikają pod razu po przeczytaniu. Zakładka oznaczone gwiazdką to folder przechowujący wiadomości, które oznaczyliście gwiazdką jako np. ważne, o których musicie pamiętać lub które chcecie szybko znaleźć. Odłożone to folder, gdzie wpadają maile, których wysłanie zaplanowaliście na później. Na poczcie gmail możecie planować maile. Np. jeśli wiecie, że w piątek musicie wysłać do administracji osiedla maila ze stanem liczników, a jest dopiero poniedziałek i czujecie, że zapomnicie o tym – po prostu przygotujcie treść maila, zaznaczcie adresata oraz ustalcie datę i godzinę. Mail zostanie zapisany i wysłany dokładnie wtedy, kiedy chcecie.

gmail foldery w menu
Zdj. 12 – gmail foldery w menu

Konto gmaila umożliwia Wam także przygotowanie szkiców wiadomości, których nie musicie planować ani wysyłać od razu. Np. planujecie napisanie długiego maila, ale nie macie czasu, by napisać go od A do Z. Takie wiadomości zapisywane są jako wersje robocze. Poczta gmail automatycznie zapisuje niedokończone wiadomości jak robocze, wiec nie musicie martwić się, że stracicie coś, co już zaczęliście/zaczęłyście pisać. Bardzo dobra funkcja, nie sądzicie?

Jak założyć konto gmail – Podsumowanie

I to wszystko w moim poradniku jak założyć konto gmail krok po kroku. Nie jest to bardzo trudne, więc myślę, że po przeczytaniu tego poradnika uporacie się z rejestracją konta w kilka minut. Pamiętajcie, że Gmail oferuje dużo więcej funkcji, niż tylko te podstawowe, które opisałam w pkt 4. Warto poświęcić chwilę czasu i poklikać różne rzeczy Nie bójcie się – poczta gmail jest bardzo intuicyjna i na pewno niczego nie zepsujecie, a poznacie dużo fajnych możliwości, jakie oferuje?. Powodzenia!

 

#Lifestyle

Aplikacje, które pomogą Ci się skupić podczas pracy

Praca przy komputerze wymaga skupienia. Zarówno gdy pracujemy w grupie, jak i w pojedynkę. Często musimy zmagać się z tzw. rozpraszaczami. Brzęczący telefon i aplikacje, przychodzące maile, niepohamowana chęć sprawdzania Facebooka. Co zrobić, by znaleźć spokój w tym przesyconym bodźcami świecie?
#Copywriting

Jak napisać cv. Kreator cv krok po kroku

Zastanawiając się jak napisać cv do pracy, warto znać praktyczne narzędzia online, które pomogą nam w stworzeniu atrakcyjnego życiorysu. Przede wszystkim narzędzie takie jak darmowy kreator cv online.