Jak wyszukać adresy email różnych osób? Poradnik - Blog Słowodaje.pl
Wróć do Bloga

Jak wyszukiwać adresy email różnych osób?

Z pewnością zdarzyło się Wam wyszukiwać czyjś adres email w sieci. Zazwyczaj wykorzystywaliście do tego wyszukiwarkę Google, prawda? Dziś pokażę Wam darmowe i proste sposoby na to, jak znaleźć czyjś email w Internecie.
adresy email

Pozyskiwanie adresów email służy do różnych celów. W branży reklamowej czy marketingowej zazwyczaj adresy email z przypisanymi do nich osobami to baza kontaktowa newslettera. Pozyskiwanie zapytań wraz z adresami email do potencjalnych klientów to tak zwane generowanie leadów. Duża ilość maili w bazie wraz z precyzyjnym profilem adresata pozwala lepiej targetować wiadomości marketingowe wysyłane na czyjeś skrzynki. Trzeba jednak pamiętać, że czymś innym jest pozyskiwanie leadów od osób, które same podaję nam maila, a czymś innym znajdowanie adresów email na własną rękę. Dzisiaj skupiamy się na drugiej sytuacji.

Umiejętność wyszukiwania adresów mailowych danych osób przydaje się także w codziennym życiu. Nie tylko, żeby znaleźć dawnego znajomego. Pomaga także w sprawdzeniu informacji na swój temat w Internecie. Nawet nie wiecie, ile informacji w sieci można znaleźć na temat konkretnych osób tylko po adresie email. To także kwestia bezpieczeństwa i prywatności. Dlatego dziś pokażę Wam jak szybko i przy pomocy darmowych narzędzi znajdować adresy email w Internecie.

Wyszukiwarka maili Hunter

Aby wyszukać czyjś email w sieci, zawsze musimy posiadać pewne dane na temat osoby. Najlepsze są imię, nazwisko oraz adres domeny należący do firmy, w której pracuje. Na podstawie tylko tych danych możemy skorzystać z narzędzia typu wyszukiwarka adresów email. Tutaj polecę wyszukiwarkę Hunter.

Jest prosta w obsłudze, darmowa, dostępna online i podaje adresy email bez zbędnych ceregieli. Wyszukiwanie odbywa się w oparciu tylko o adres domeny. Jak znaleźć adres domeny firmy, w której pracuje interesujący na kontakt? Np. poprzez Facebooka. Po wklejeniu url i zatwierdzeniu wyszukiwarka adresów email Hunter wyświetli nam wszystkie adresy powiązane z daną domeną. Wliczając w to także adres byłych pracowników.

wyszukiwarka adresów email hunter

Email Finder (wtyczka do Chrome)

Jak wyszukać adresy mailowe w szybki sposób? Przydatna może być darmowa wtyczka do Chrome o nazwie Email Finder. Wymaga połączenia z kontem Google i działa w oparciu o bazę LinkedIn. Mając dostęp do arckuszy kalkulacyjnych z dysku Google możemy w łatwy sposób stworzyć bazę kontaktów w pliku xml mając dane takie jak imię i nazwisko. Następnie najeżdżamy kursorem na te dane i klikamy ikonkę Email Finder na pasku wtyczek. Wówczas wyszukuje ona adresy email danych osób w katalogu użytkowników serwisu LinkedIn.

Sales Navigator for Gmail (dawniej Rapportive)

Jeśli zebrałeś już interesujące Cię adresy email, to warto byłoby je zweryfikować. Nikt nie chce klepać i wysyłać wiadomości na nieistniejące skrzynki. Pomocne w tym będzie narzędzie Sales Navigator for Gmail (dawniej Rapportive).

De facto jest to wtyczka do poczty Gmail, która umożliwia odnalezienie adresów z bazy na naszym Gmailu, a także tych, które wpiszemy w polu adresata przy tworzeniu nowej wiadomości. Wystarczy najechać na któryś z adresów, a wtyczka przeszuka bazę użytkowników LinkedIn i automatycznie odnajdzie kontakt. Oczywiście mówimy o sytuacjach, kiedy dana osoba posiada konto w LinkedIn zarejestrowany na dany adres email. Niemniej narzędzie jest naprawdę świetne i działa bardzo szybko.

LinkedIn: eksportowane adresy email kontaktów

A skoro jesteśmy przy LinkedIn, to warto wiedzieć, że serwis umożliwia eksportowanie naszej listy kontaktów na dysk wraz z adresami email. Jeśli interesuje Was pozyskanie adresów osób, których nie macie w kontaktach to cóż…musicie po prostu wysłać im zaproszenie i czekać, aż Was dodadzą. Wiele firm marketingowych wykorzystuje LinkedIn to pozyskiwania leadów w taki właśnie sposób, więc warto wiedzieć, że w zasadzie każdy ma taką możliwość.

Jak sprawdzić email na Facebooku?

W sytuacji, kiedy chcemy pozyskać adresy email od nieznanych osób z Facebooka, są tylko dwie skuteczne metody. Jedna to po prostu sprawdzenie danych w zakładce Informacje na profilu interesującej nas osoby. Jeśli jest tam udostępniony adres to super, jeśli nie — to klops. Wtedy zostaje nam zapytać go o tego maila w wiadomości prywatnej, lecz ze zrozumiałych względów mało kto się na to porwie. Co wtedy? Warto przeanalizować resztę danych podanych w jego profilu. Jeśli zaakceptuje nasze zaproszenie do znajomych, to zyskamy wzgląd w większą ilość informacji. Jeśli nie, to pracuje na tym, co mamy.

Poza informacjami osobistymi zostaje także śledzenie jego aktywności na Facebooku. Wpisując imię i nazwisko możemy czasami ustalić, w jakiej firmie pracuje, jakie ma zainteresowanie, w jakich grupach i na jakich fanpejdżach się udziela. Informacje na temat firmy jest szczególnie istotna, ponieważ pozwala wyszukać adresy email innymi sposobami, np. z pomocą wspomnianych wyszukiwarek maili (za pomocą adresu domeny firmy). Zatem w przypadku, kiedy chcemy sprawdzić czyjś email na Facebooku, musimy pobawić się detektywa.

Jak zweryfikować czy adres email istnieje/jest poprawny?

Po ustaleniu adresów email interesujących nas osób dobrze by było zweryfikować ich autentyczność. Do tego przydatne będzie narzędzie online MailTester.com. Jest banalnie proste w użyciu — we wskazane okienko wklejamy mail i klikamy „Check address”. Narzędzie ustala adres serwera pocztowego obsługującego dany adres skrzynki i odsyła informację, czy dany adres jest w użyciu wraz z nazwą serwera pocztowego.

Do następnego wpisu 🙂

Czytaj także: jak usunąć fanpage na Facebooku?

#Copywriting

Jak napisać cv. Kreator cv krok po kroku

Zastanawiając się jak napisać cv do pracy, warto znać praktyczne narzędzia online, które pomogą nam w stworzeniu atrakcyjnego życiorysu. Przede wszystkim narzędzie takie jak darmowy kreator cv online.
#Lifestyle

Jak założyć konto Gmail? Rejestracja krok po kroku

Posiadanie poczty Gmail daje Wam dostęp do innych usług z pakietu. Np. dysku, dostęp do narzędzia Zdjęcia Google, dostęp do Google Moja Firma czy sklepu z aplikacjami na Androida.