Jak usunąć stronę na Facebooku? Usuwanie fanpage FB - Słowodaję.pl
Wróć do Bloga

Jak usunąć stronę na Facebooku?

Prowadzisz stronę firmową dla jakiejś marki i przyszedł moment, kiedy z jakichś powodów musisz ją dezaktywować lub całkowicie zlikwidować. Jeśli nie wiesz jak usunąć fanpage na Facebooku, przygotowałam przydatny poradnik na ten temat. Dowiesz z niego m.in. kto może usunąć fanpage na stałe i po jakim czasie serwis usuwa stronę firmową z wyszukiwarki.
jak usunąć stronę na facebooku

Sprawdź, jak usunąć stronę na Facebooku

No i stało się – musisz przystąpić do arcytrudnego zadania, jakim jest usuwanie fanpage na Facebooku. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, może okazać się to trudniejsze, niż się pierwotnie wydawało. Oczywiście serwis został zaprojektowany tak, by tego typu działania były łatwe i przejrzyste dla zwykłego użytkownika, nieobeznanego z technikami informatycznymi. Problemem jest to, że Facebooku często zmienia interfejs swojego działu pomocy, a także samej sekwencji kroków, które musisz przejść, aby usunąć stronę na Facebooku. Sam proces przeważnie jednak jest szybki i prosty. Z mojego poradnika dowiesz się jak usunąć stronę na Facebooku. A teraz do rzeczy.

Krok pierwszy: logujemy się na FB i wchodzimy na fanpage, który chcemy usunąć

Pierwsza rzeczą, którą trzeba zrobić jest oczywiście zalogowanie się na swoje konto na Facebooku. Następnie z listy stron firmowych, którymi administrujemy, wybieramy fanpage do usunięcia. Chce podkreślić, że usunąć stronę na Facebooku może tylko osoba posiadająca uprawnienia administratora. Jeśli Twoja rola na stronie to moderator, analityk, menedżer ofert pracy, reklamodawca bądź redaktor – opcja usuwania będzie nieaktywna. Dobrze jest wcześniej sprawdzić swoją rolę na stronie. W tym celu kliknij Ustawienia -> Rola na stronie -> Znajdź swoje imię i nazwisko z nazwą roli.

usuwanie fanpage na fb

Krok drugi: wybieramy zakładkę Ustawienia -> Ogólne – > Usuń

Jeśli funkcja usuwania fanpage na FB jest aktywna – możesz przystąpić do właściwego usuwania. Aby to zrobić spójrz na górną belkę nad fanpagem i znajdź opcję Ustawienia. Następnie spójrz na lewą stronę, na obszerne menu i wybierz z niego zakładkę Ogólne (jeśli nie jest zaznaczone domyślnie). Kolejnym krokiem jest zjechanie myszką w dół środkowej części okna i odnalezienie funkcji Usuń stronę. Zobaczysz tu komunikat oraz link Usuń stronę [nazwa fanpage’a]. Kliknij ją.

jak usunąć fanpage

Krok trzeci: zatwierdzamy, że chcemy usunąć stronę na Facebooku

Teraz Facebook chce być zatwierdził usunięcie fanpage’a. Jednocześnie informuje, że usunięcie strony oznacza póki co ukrycie jej w wynikach wyszukiwania oraz w wyszukiwarce wewnętrznej serwisu. Po kliknięciu przycisku usunięcia otrzymujesz 14 dni na możliwość przywrócenie strony, jeśli zmienisz zdanie. Po tym czasie musisz potwierdzić decyzję o trwałym usunięciu strony i voila: fanpage na FB zostaje trwale usunięty.

Serwis przypomni jednocześnie, że istnieje alternatywa. Zamiast usunąć fanpage na FB, możesz cofnąć jego publikację (Fanpage -> Ustawienia -> Ogólne ->Widoczność strony ->). Jeśli postanowisz cofnąć publikację, fanpage będzie widoczny tylko dla osób z rolą administratora.

jak usunac fanpage na facebooku

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten szybki poradnik będzie pomocny wszystkim osobom, które szukają sposób na to jak usunąć stronę na Facebooku. Trwałe zlikwidowanie firmowego fanpage’a jest naprawdę proste, jednak trzeba pamiętać, że uprawienia do tego mają tylko osoby z rolą administratora. Przy okazji polecamy nasz poradnik jak ściągnąć film z fb oraz ile kosztuje prowadzenie fanpage na Facebooku.

#Social media

Jak pobrać film z Facebooka. Trzy sprawdzone metody

Chcesz ściągnąć film z Facebooka, ale nie wiesz jak to zrobić? W tym krótkim poradniku prezentujemy trzy sprawdzone i - co najważniejsze – bardzo proste metody umożliwiające pobieranie filmów z FB i zapisywanie ich na dysku.
#Social media

Wymiary grafiki na Facebooku 2018

Jakie są aktualne wymiary grafiki na facebooku 2018 zalecane dla materiałów publikowanych na fanpage'u firmowym? Stosowanie zalecanych wymiarów podczas przygotowywania ilustracji i zdjęć na fanpage’a czy w działaniach reklamowych na FB wpływa na większy zasięg postów i reklam oraz usprawnia przeglądania Twojego fanpage’a a urządzeniach mobilnych.