Jak usunąć konto na Instagramie. Jak na stałe zlikwidować swój profil na Insta? – Blog Słowodaję
Wróć do Bloga

Jak usunąć konto na Instagramie?

Usuwanie konta na Instagramie nie jest takie proste. Jeśli chcesz usunąć na stałe konto na Instagramie, możesz na próżno szukać odpowiedniej funkcji w Ustawieniach konta. Jak to zrobić skutecznie na zawsze? Odpowiedź znajdziesz w naszym błyskawicznym i prostym poradniku.
Instagram usuwanie konta

Jak usunąć konto na Instagramie na zawsze

Jak usunąć konto na Instagramie skutecznie i na stałe? Do tego potrzebujesz zaledwie kilku kroków:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Instagramie
 2. Kliknij w podany link: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
 3. Zostaniesz przeniesiony do strony, która wygląda tak:

jak usunąć konto na instragramie

Jeśli myślisz, że to już, niestety. Instagram będzie próbował nieco usuwania konta utrudniać ?. Teraz aplikacja prosi Cię o podanie powodu, dlaczego chcesz usunąć konto na Instagramie. Masz kilka możliwości do wyboru. Na przykład: zbyt wiele reklam, obawy dotyczące prywatności, chcę coś usunąć, problemy z rozpoczęciem, utworzenie drugiego konta czy nie mogę znaleźć osób do obserwowania.

jak usunąć instagrama

Usuwanie Instagrama: kiedy jeszcze się wahasz

Po wybraniu odpowiedzi, dlaczego chcesz usunąć konto na Instagramie, aplikacja podsunie Ci propozycje rozwiązania problemów, które skłoniły Cię do chęci usunięcia konta na zawsze. Warto się z nimi zapoznać zanim jeszcze zabierzesz się na usuwanie konta Instagram. Niektóre z nich mogą okazać się dobrym poradnikiem rozwiązywania problemów.

Jeśli np. problemem jest mała liczba obserwujących, znajdziesz tu poradnik na temat używania hasztagów, wyszukiwania interesujących kont do obserwowania czy łączenia konta z innymi social media. Jeśli powodem likwidowania konta są trudności ze skupieniem, na przykład w czasie sesji czy przed maturami, tutaj znajdziesz także poradnik jak usunąć aplikację ze swojego telefonu bez usuwania konta na zawsze. W przyszłości będziesz mogła/mógł znów używać Instagrama, kiedy zmienisz zdanie. Na tę chwilę – aplikacja nie będzie wysyłała Ci powiadomień push, ale Twoje zdjęcia i profil zostaną zachowane.

Ponadto, jeśli chcesz usunąć profil, bo tak naprawdę nie wiesz jak usunąć jakieś komentarze czy zdjęcia – tu także znajdziesz na ten temat poradnik. Wybierz powód usunięcia: Chcę coś usunąć. Następnie rozwinie Ci się lista możliwych problem, na przykład:

 • chcę usunąć swój komentarz,
 • chcę przestać obserwować użytkownika,
 • nie chce, aby użytkownik mnie obserwował,
 • chcę usunąć dodane przez siebie zdjęcie,
 • chcę zmienić nazwę użytkownika lub informacje o koncie.

Jak usunąć konto na Instagramie na zawsze

Jeśli wciąż jesteś zdecydowany/a usunąć konto na Instagramie na zawsze postępuj zgodnie z poniższą instrukcją. Pamiętaj, aby wciąż pozostawać na podanej wyżej stronie instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.

 1. Wybierz powód
 2. Wpisz hasło do swojego konta w widocznym okienku
 3. Kliknij czerwony buton „Usuń trwale moje konto”.

Wyświeci Ci cię komunikat z pytaniem czy na pewno chcesz trwale usunąć swoje konto na Instagramie. Kliknij OK. Na stronie pojawia się potwierdzenie, że Twoje konto zostało usunięte.

GOTOWE!

 

#Social media

Instagram: 20 niesamowitych faktów

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Konta mają tu niemal wszyscy celebryci, ludzie show-biznesu oraz oczywiście my – zwykli zjadacze chleba. Poznaj 20 niesamowitych faktów na temat Instagrama.
#Social media

Najpopularniejsze media społecznościowe

Choć pozycja Facebooka wydaje się niezagrożona, rosnąca popularność Instagrama i chińskich serwisów może sprawić, że ostatni raz oglądamy takie zestawienie. Zobacz najpopularniejsze media społecznościowe w 2019 roku.