Aplikacje do nauki angielskiego (dla początkujących)
Wróć do Bloga

Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego (dla początkujących)

Jeśli jesteś posiadaczem smartfona możesz pomóc sobie z nauką angielskiego instalując aplikacje do nauki angielskiego. Do wyboru masz wielu fajnych i darmowych aplikacji, które wspierają naukę słownictwa, gramatyki lub ułatwiają odbywanie prostych dialogów z obcokrajowcami.

Języków obcych warto uczyć się w każdym wieku – szczególnie angielskiego. Komunikatywna znajomość angielskiego pomoże Ci podczas wielu sytuacji i wielu miejscach, np. na lotnisku, podczas zagranicznej wycieczki, a także na co dzień podczas surfowania po internecie.

Specjalnie dla Was wybrałam na dzisiaj 3 darmowe aplikacje do nauki języka angielskiego dla początkujących. W ich doborze kierowałam się popularnością w sklepie Google Play oraz wyszukiwałam tylko te o wysokiej średniej ocen. Mam nadzieję, że zachęcę Was do rozpoczęcia nauki podstaw języka angielskiego niezależnie od tego, ile macie lat i czy słabo wierzycie w swoje możliwości ?.

1. Duolingo

Bardzo popularna aplikacja do nauki języka angielskiego posiadająca polską wersję językową pomagającą w nauce osobom początkującym. Program skupia się raczej na słownictwie – mało jest tu zagadnień i ćwiczeń z gramatyki. Słówka i wyrażenia podzielone są na bloki tematyczne, a te z kolei na poziomy. Znajomość każdego poziomu oraz bloku można sprawdzić podczas krótkiego testu po zakończeniu danej lekcji. Wszystkie słowa można kliknąć i odsłuchać ich wymowę. Duolingu to także program uczący innych języków, jednak nie każdy posiada wsparcie dla polskojęzycznych użytkowników. Duolingo polecam Wam raczej jako wsparcie i zabawę przy nauce angielskiego na poziomie podstawowym, a nie jako jedyną pomoc naukową.

Do ściągnięcia tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo&hl=pl

2. Angielski dla początkujących

Dobrze oceniana w sklepie Google aplikacja do nauki angielskiego skupiająca się głównie na słownictwie i wyrażeniach. Baza zawiera ich naprawdę sporo, a wszystkie pogrupowane są na 48 kategorii takich jak np. komputer, pozdrowienia, części ciała, kolory, uczucia, hobby i zainteresowania, sport, szkoła czy edukacja. Dużym plusem aplikacji jest fakt, że działa także bez dostępu do Internetu. Dobrą funkcję przy nauce słówek jest możliwość stworzenia własnych list słów – np. takich, które trudni Ci zapamiętać lub które będą Ci wkrótce potrzebne, na przykład podczas wycieczki zagranicznej. Aplikacja daje także możliwość włączenia podpowiedzi w formie obrazów oraz wymowy danych słów. Sam program jest często aktualizowany, a twórcy na bieżąco poprawiają usterki zgłaszane przez użytkowników.

Aplikację ściągniesz tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plus1s.neya

3. Angielski Gramatyka

Aplikacja mobilna „Angielski Gramatyka’ to podręczne repetytorium gramatyki angielskiej obejmujące najważniejsze czasy i zagadnienia, w tym stronę bierną oraz czasowniki modalne. Ponieważ aplikacja zawiera jedynie teoretyczne wytłumaczenie gramatyki języka angielskiego, warto zainstalować także inną aplikację z ćwiczeniami, np. „Ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego”. Istnieje także wiele darmowych aplikacja do przyswajania gramatyki tylko po angielsku, więc aby z nich korzystać najlepiej jest już opanować język w stopniu przynajmniej niżej średniozaawansowanym.

Aplikacja gotowa do pobrania tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.crib.angielskigramatyka

#Lifestyle

Aplikacje, które pomogą Ci się skupić podczas pracy

Praca przy komputerze wymaga skupienia. Zarówno gdy pracujemy w grupie, jak i w pojedynkę. Często musimy zmagać się z tzw. rozpraszaczami. Brzęczący telefon i aplikacje, przychodzące maile, niepohamowana chęć sprawdzania Facebooka. Co zrobić, by znaleźć spokój w tym przesyconym bodźcami świecie?
#Copywriting

Jak napisać cv. Kreator cv krok po kroku

Zastanawiając się jak napisać cv do pracy, warto znać praktyczne narzędzia online, które pomogą nam w stworzeniu atrakcyjnego życiorysu. Przede wszystkim narzędzie takie jak darmowy kreator cv online.